Workshopy s Michelem Kouakou

6. 2. 2019 – 7. 2. 2019
Braník, S1

Pod vedením zkušeného lektora Michela Kouakou z Pobřeží Slonoviny/USA se všichni studenti Duncan Centre mohou zúčastnit dvou workshopů afrického tradičního tance doprovázeného profesionálními bubeníky v oboru.

Studenti v průběhu lekcí pod vedením Michela Kouakou poznají kořeny tanečního pohybu ve stylu afrického tradičního tance s doprovodem bubeníků, kteří se mnoho let zabývají hudebním doprovodem a hrou na africké bubny k lekcím afrického tradičního tance.

Michel Kouakou, je také sám vynikajícím bubeníkem a  s pomocí korepetitorů dodá jeho hra na sólové djembe energizující atmosféru v průběhu těchto mimořádných lekcí.

Michel Kouakou se vrací na pozvání Moniky Diatta-Rebcové po mnoha letech do ČR i na Duncan Centre, kde již v minulosti úspěšně vyučoval a jeho hostování zde je opět výjimečnou událostí pro taneční svět v Praze.

Michel Kouakou

choreograf, tanečník, lektor a bubeník – griot z Pobřeží slonoviny / USA.

Je zakladatelem a ředitelem skupiny současného tance „Daara Dance“.

Je také vynikajícím bubeníkem – griotem („Griot“ - tradice griotů v západní Africe trvá dodnes již sedm století od počátku v říše Malinke, která se táhla od dnešního Senegalu přes Mali a zahrnovala části Pobřeží slonoviny. Grioti byli a jsou dodnes  hudebníky a zpěváky, kteří sdělují příběhy a historii. Jsou potomky pěti hlavních rodů griotů z té doby. Michel mistrovsky ovládá hru na africké djembe a dunduny.

Získal své vysokoškolské vzdělání a absolutorium MFA (Master in Fine Arts) v oboru současného tance na Hollins Univerzity ve Virginii USA.

  • Je držitelem ceny „Vilcek Award for Creative Promise in Dance“ („Cena pro nejlepšího kreativního choreografa budoucnosti“) v r. 2012,
  • obdržel „Jerome Foundation Fellowship for research in dance“ (2012),
  • získal ocenění jako vítěz „New York Foundation of the Arts Artist Fellowship“ „Newyorská nadace umění“(2008),
  • zvítězil v „U.S. Japan Fellowship“ (2008), a byl pověřen, aby vedl šest měsíců výzkum v oblasti tance v Tokiu a Kjótu.
  • v roce 2008 byl nominován na „Rolex Mentor and Protégé Arts“ (Iniciativa „Rolex Mentor a Protégé Arts“ pomáhá mimořádným mladým umělcům dosáhnout jejich plného tvořivého potenciálu tím, že je spojí s velkými mistry v jejich oboru na jeden rok tvořivé spolupráce).
  • v roce 2010 se stal až do finálistou  soutěže „A.W.A.R.D. Show“ v New Yorku a Los Angeles.

Michel Kouakou se přestěhoval do New Yorku v roce 2004 a poté se přesunul do Los Angeles, kde působil jako pedagog na UCLA (University of California, Los Angeles) v letech 2009-2014.

V roce 2016 Michel Kouakou nastoupil jako taneční pedagog do taneční fakulty na „University of Minesota“ a za tím účelem také přesunul svou taneční skupinu „Daara Dance“ do Minneapolisu, kde v současné době žije a pracuje.

Michel Kouakou stále aktivně cestuje po celém světě se svým výukovým programem a nadále sleduje svůj dlouhodobý cíl vybudovat "umělecký most" mezi svým uměleckým původem z Pobřeží slonoviny a uměním v USA.

V minulých letech třikrát navštívil Českou republiku, aby v Praze pořádal workshopy tance v produkci Reny Milgrom a Moniky Rebcové. Se svojí sólovou choreografií vystupoval také v Praze v divadle Ponec.