Vladimir Rodriguez na Duncanu

Vzdělávání / 9. 3. 2019 /

Vladimir Rodriguez

 

Narodil se v Bogotě, v Kolumbii roku. Studiu tance se věnoval od roku 1999, zároveň již působil v kolumbijských tanečních souborech. Roku 2013 založil Cortocinesis, taneční soubor zaměřený na současný tanec. Zde mohl rozvíjet své choreografické vize, věnovat se výzkumu. Vytvořil také "Mobile Floor" jako jeden z přístupů k současnému tanci. Jedno z jeho představení, "The Room", postoupilo do finále na 10Masdanza Canary Islands roku 2005. Do finále 12Masdanza Canary Islands postoupila i jeho choreografie "Dog's Tail".

Jako hostující choreograf působil na Academy of Superior Arts of Bogota / Kolumbie a na School of Contemporary Dance in Mazatlan / Mexico. Jako hostující choreograf působil také v mexických souborech La Bruja, Tumak'at a Andanza.

Jako tanečník vystupoval v Déjà Donné / Itálie, Esther Aumatell Company v Nantes / Francie, Compagnie des Anges v Toulouse / Francie, Cia Faizal Zeghoudi Bordeaux / Francie, Cia L'explose v Bogotě / Kolumbie, Cia Psoas v Bogotě / Kolumbie.

V současné době ve společně s Omarem Carrum pracují na projektu "ESCrito Absurdo".