Taneční studio pro dospělé

Ostatní / 15. 9. 2023 /

Taneční studio pro dospělé

Kurz vedený taneční metodou Duncan a cestou somatického pohybového zkoumání

Nabízíme vám dvě různé a zároveň vzájemně se doplňující a podporující cesty k objevování přirozeného pohybu a tanečnosti, které jsou hluboce zakořeněny v každém z nás. Těšit se s námi můžete na hlubší porozumění svému tělu, rozvíjení schopnosti taneční improvizace a kreativity, živou hudbu a především na společné chvíle sdílení v tanci.

Kurzem vás budou provázet tanečnice Dagmar Chaloupková a Anna Línová za hudebního doprovodu Vojtěcha Freie.

Těšíme se na vás.

______________________________________________________

Lekce se budou konat vždy ve čtvrtek v ZŠ Školní od 19.00 do 20.30. 
Cena kurzu za 1. pololetí je 4.500 Kč a je vypočítaná celkem na 14 lekcí. První lekce proběhne ve čtvrtek 5. října.

Závaznou přihlášku můžete vyplnit zde.

Předchozí zkušenost s tancem není pro účast na kurzu podmínkou.

_____________________________________________________

Dagmar Chaloupková - tanečnice a choreografka, taneční pedagožka

V roce 2006 absolvovala Konzervatoř Duncan centre, kterou zakončila studijním pobytem na Národní škole tanečního umění v Sofii. Poté působila převážně jako choreografka a interpretka, spolupracovala na různých tanečně-divadelních i umělecko-pedagogických projektech, účastnila se tanečních a pohybových dílen doma i v zahraničí. Za rozhodující a výjimečné období ve svém životě považuje setkávání a spolupráci s Evou Blažíčkovou, která ji v taneční pedagogice a tvorbě zásadně ovlivnila a nasměrovala. V současné době se věnuje především výuce taneční metodou Duncan (taneční technika, improvizace, tvorba) na Konzervatoři Duncan centre, kde působí od roku 2009 a příležitostně vede kurzy touto metodou i mimo konzervatoř. V roce 2020 se také stala lektorkou čínského cvičení Čchi-kung pro zdraví a vitalitu, konkrétně sestavy Osm kusů brokátu.

Anna Línová - tanečnice a taneční pedagožka

Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř, následně VŠMU v oboru pedagogika klasického tance a později vystudovala specializaci v oblasti vývojového pohybu dětí Infant Developmental Movement Education (IDME) ve škole Body-Mind Centering®. Výrazný kontrast v obsahu, ale zejména v přístupu ke vzdělávání v těchto školách ovlivnil její postoje i myšlení o vztazích různého druhu, a tím i její interpretační, pedagogickou a osobní praxi.  Jako tanečnice spolutvořila zejména s choreografkou Ankou Sedlačkovou (SK), Ioanou M. Popovici (RO) a režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK). Jako taneční pedagožka pracovala s dětmi na ZUŠ v Bratislavě, studenty Konzervatoře Duncan centre, HAMU a DAMU v Praze, JAMU v Brně a vedla kurzy Dalšího vzdělávání pro taneční pedagogy v ČR. Spoluzakládala Pohybové hry pro děti od jednoho roku a jejich rodiče ve studiu ALTA v Praze a individuálně pracovala s miminky na podpoře optimálního vývinu. Dlouhodobě se věnuje somatické pohybové a dotykové práci s dospělými ve studiu DanceLAB v Praze a v mezioborových projektech opakovaně somaticky zpracovává téma oddechu pro pedagogy a rodiče. 

_________________________________________________

Foto: Profimedia.cz, https://www.abicko.cz/galerie/precti-si-priroda/43504/jerab-japonsky-opereny-tanecnik?foto=1