Studenti 3. ročníku na Share festivalu

Zajímavosti / 7. 5. 2019 /

Hudební a taneční fakulta VŠMU v Bratislavě připravila již 3. ročník Mezinárodního festivalu tanečních škol SHARE, který se uskutečnil ve dnech 6. - 9. června v Bratislavě. Festivalu se účastnili studenti 3. ročníku s představením Jsem zamrzlá bouře v doprovodu choreografky a pedagožky Kateřiny Stupecké. 

Záměrem projektu je vytvořit platformu pro konfrontaci výsledků uměleckých a vzdělávacích aktivit na univerzitách primárně ze střední Evropy. Festival prezentuje díla budoucích tanečních profesionálů v oblasti choreografie, ale i práci pedagogů  ve vzdělávání budoucích profesionálních tanečních interpretů a performerů.

V rámci festivalu se uskutečnila představení, workshopy pedagogů pro zúčastněné studenty, které ukázaly různé přístupy k vyučování tanečních technik, a také diskuzní fórum, na kterém zástupci jednotlivých institucí prezentovali různé úhly pohledu na rozvoj tanečního umění v rámci vzdělávacích systémů. 

Festivalu se účastnila vedoucí Oddělení tanečních předmětů Dora Sulženko Hoštová, která v rámci doprovodného programu festivalu vedla workshop pro účastníky.

Zdroj: Taneční a hudební fakulta VŠMU