S.I.O. Sides of In and Out – Performance in process

Zajímavosti / 5. 5. 2024 /

Eliška Benešová, pedagožka konzervatoře, zve na taneční představení souboru 23 Poems Collective, S.I.O. Sides of In and Out – Performance in process, které se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2024 od 20.00 v kulturním prostoru Úl. 

 

S.I.O. Sides of In and Out - Performance in process 

je site-specific představením pro čtyři tanečnice a první uměleckou tvorbou uskupení 23 Poems Collective. Ve spolupráci s choreografkou projektu Kristýnou Peldovou vzniká jazyk vystavěný na základech instantní kompozice.

 

Čtyři ženská těla/identity se společně pohybují skrze taneční a mluvené fragmenty. Každá identita přináší kousek svého nitra, své vlastní já, které se odráží v kolektivním prostoru. Zbavují se masek, aby se mohly otevřít sobě i druhým. 

Svět tohoto představení je plný různorodosti a možností. 

 

Po skončení představení bude možné setrvat na baru prostoru úl, podívat se na videa, která vznikla během tvůrčích rezidencí v roce 2023–2024, posedět, diskutovat, nebo si zatančit.

 

Lístky jsou k zakoupení zde:

https://goout.net/cs/s-i-o-sides-of-in-and-out-performance-in-process/szhbidx/

Kavárna prostoru je otevřena od 18.00 a platby na místě jsou možné pouze v hotovosti.

 

"Hej! Slyšíš mě? Vidíš mě? Cítíš mě? Slyším tanec, vidím hudbu, cítím vše a nic. Jsem v prostoru mezi – mezi myslí a tělem – tady nacházím svobodu. V totalitě nacházím "nic". A z ničeho může vzkvétat cokoli. A tak jsme se potkaly a tančily, prožily harmonii a kakofonii čtyř těl a čekaly až společně prožijeme nic – nic, které je absolutní. Z ničeho to vše začalo a v ničem to opět končí... Společně tančíme skrze roztříštěné obrazy, abychom se mohly zase najít."

 

Námět: Eliška Benešová

Choreografie: Kristýna Peldová

Interpretace: Eliška Benešová, Tereza Krejčová, Kristýna Peldová, Karolína Šnajdrová

Hudba: Kristijan Krajnčan (SLO)

Světelný design: Ondřej Růžička

Produkce: 23 Poems Collective

Předpokládaná délka performance: 45 min

 

Projekt je realizován s podporou Státního fondu kultury České republiky, Karlovarského kraje a Prahy 8.

 

Poděkování: Petra Blau a ZŠ a ZUŠ Šmeralova, Tereza Dvořáková a Vzbuďme Vary, Věra Simeth a Císařské lázně v Karlových Varech, Sladovna Písek - Tomáš Žižka, Adam Langer, úl, Jakub Smrž

 

Těšíme se na viděnou a společné sdílení

 23 Poems Collective