Setkání s Ewanem McLarenem a představení Together

neděle 22. 3. 2020, 15:30 – 22:00
Alfred ve dvoře

Podvečery na Duncanu přináší další výjimečný zážitek z tanečního světa!

Studenty čeká velmi zajímavý večer. Zaprvé budou mít možnost osobně se setkat s Ewanem McLarenem – ředitelem divadelního a tanečního festivalu BAZAAR. Ewan McLaren je režisér kanadského původu a bývalý ředitel divadla Alfred ve dvoře. Studenti se seznámí s historií festivalu i jeho současnosti a také o profesní dráze Ewana McLarena.

Poté na studenty čeká šestihodinové představení slovinského dua Jurišić –Mandić TOGETHER. Toto představení je jednou z nejvýznamnějších divadelních událostí průkopnické slovinské scény posledního desetiletí.  
„Together je magnum opus postjugoslávského scénického umění, je jako sérum, je to přesně to, co vás může na chvíli vytrhnout z krysího závodu a přimět soustředit se na podstatné věci, třeba na to, co to znamená být spolu, opravdu spolu. Together je výzva. A proč byste měli věnovat tolik času zrovna tomuhle představení? Protože Leja a Marko jsou zatraceně talentovaní improvizátoři jihoslovanského střihu: impulzivní, zábavní, odvážní a hrající celým tělem a duší.“ Ewan McLaren

Více informací o představení je k dispozici zde.

Podvečery na Duncanu probíhají v rámci řečení projektu Rozvoj multikulturního vzdělávání na Konzervatoři Duncan Centre, CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001250.