Sára Koluchová se vrací do Duncanu

úterý 21. 12. 2021, 13:00 – 21:00
KDC, S1

Sáru potkáme osobně v roli interpretky, pedagožky a hosta debaty. Ve 13 hod zahájíme jejím nastudováním ukázky z díla Piny Bausch „Masurca Fogo“. Poté Sára povede taneční hodiny s kreativní částí pro 3., 5. a 6.ročník s tématy Eukinetika a technika Jooss-Leder metody a základních principů. Od 18 hod uzavřeme setkání společnou debatou pro studenty a pedagogy. Řeč bude o vzdělávání prostřednictvím tance, o životě po studiích, ale také o studiu na Duncan Centre a na Folkwang univerzitě, a dále o související zkušenostech, postřezích a možnostech.  

Celé odpoledne proběhlo v rámci festivalu PUSH Dance, který probíhá s podporou Celoměstského programu podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021.

Sára působí v Německu jako umělkyně na volné noze – interpretka, choreografka a certifikovaná trenérka v somatické metodě GYROKINESIS®. Letos získala titul Master of Arts v oboru taneční kompozice/interpretace na renomované Folkwang Universität der Künste v německém Essenu.

Jako taneční interpretka a asistentka se podílela na projektech v Belgii, Holandsku, Číně, Německu. Vystoupila na mezinárodních festivalech Ruhrfestspiele Recklinghausen, Ruhrtriennale, Mittelfest 2021 ad. Spolupracovala s choreografy Michal Záhora, Henrietta Horn, Urs Dietrich, Ivan Strelkin, Olga Zitluhina, Sylvia Lewandovska, Ben J. Riepe, Anne-Lise Brevers, Olivia Ancona ad. Ve spolupráci s Theater Filidonia spoluvytvářela interdisciplinární improvizační představení na netradičních místech v Porúří. Zabývá se také komunitním tancem a prací s dětmi.

Již během studií na Duncan Centre byla výrazná její vlastní tvorba, ve které pokračuje: Icing on the Cake (Schritt macher Festival, Aachen 2019), Dyadic (Junge Choreographen, Essen 2019), taneční videa „6 solos feat. Tchaikovsky“ (2020) a „Among many things“ (2021) vytvořené a streamované na La danza in un minuto – SOLOCOREOGRAFICO Solo Dance Festival 2021. Její nejnovější choreografie „Portrait of a Post-Habsburgian“ se zabývá otázkou kulturní identity a premiéra se uskutečnila v Itálii.

Autor úvodní fotografie: Ji Hangyu