Ředitel školy Petr Tyc v Rambert Dance School

Zajímavosti / 12. 5. 2023 / Petr Tyc

Dnes jsem strávil den v Rambert Dance School. Viděl jsem lekci Graham techniky vedenou Paulem Liburdem, část lekce baletu vedenou Ayumi Hikasa a lekci současného tance vedenou Jasonem Mabanou. Odpoledne jsem viděl také řadu choreografií studentů během zkoušky na vystoupení příští týden. Prohlédl jsem si školu a především jsem mluvil s ředitelkou školy Amandou Britton a několika tanečními pedagogy. Ona a Paul Liburd jsou moji bývalí kolegové z Rambert Dance Company. Amandě jsem navrhl spolupráci našich škol. Uvidíme, jestli se nám ji podaří uskutečnit. 

Rambert Dance School je jedna z nejvýznamnějších tanečních škol v Británii. Přijímá uchazeče od 16 let, ale je na úrovni vysoké školy. Základní studijní program je tříletý. Zaměřují se jak na současný tanec, tak balet. Letos si vybírali z 500 uchazečů 50 studentů do prvního ročníku. Technicky a tanečné jsou jejich studenti na vysoké úrovni, v úrovni tvorby jsou na tom srovnatelně s námi, ale neviděl jsem žádnou práci, která by se uměleckou kvalitou dala srovnat s pracemi našich nejnadanějších studentů. 

Pro zajímavost: Studium stojí Brity skoro 10.000 GBP ročně, zahraniční studenty víc než dvojnásobek. Zahraniční student tedy zaplatí za tříleté studium přes 1,5 mil. Kč, domácí přes 700 tis.

Na fotkách je ředitelka Amanda Britton, poutač na představení školy, studio/divadelní sal a hlavní budova školy a dva úžasné sály, jeden v bývalém kostele a druhý připojený přímo ke zdi kostela.

Z vlaku Londýn - Broadstairs zdraví ředitel