PREMIÉRA absolventky Barbory Ptáčkové.

29. 11. 2021 – 30. 11. 2021
Divadlo PONEC

PREMIÉRA absolventky Barbory Ptáčkové

29. a 30. 11. od 20hod se v divadle Ponec uskuteční první uvedení nového díla naší absolventky Barbory Ptáčkové SPÁRA: průniky. Na představení se podílí pedagogové a studenti konzervatoře. V první půli večera uvidíte dílo S dovolením! začínajícího souboru SPOLK, jehož členy jsou také absolventi konzervatoře.

Rezervace vstupenek: www.divadloponec.cz

Spára: průniky je autorské taneční představení, které vzniklo v rámci projektu Nezřízeni, jehož koncepci vytvořil tandem uskupení Pulsar - Honza Malík a Tereza Krčálová. Projekt poskytuje mladým tvůrcům prostor k uměleckému dialogu a zároveň upevňuje jejich nejen umělecké, ale i produkční a kurátorské schopnosti. 

Představení nechává nahlédnout do témat, kterými se v současnosti zaobírá generace dvacátníků. Je uměleckou výpovědí, která se zrodila ze subjektivního prožívání světa, a následně se rozšířila o vědecký a občanský diskurz, kdy angažovanost jednotlivých postojů a pohledů způsobuje napětí pramenící z vědomí, že naše realita již není postavena na dialogu.   

Barbora Ptáčková je choreografka, která vykročila na spletitou cestu ve spletité době – cestu lemovanou vlastní osobní a uměleckou intuicí, znejišťujícími událostmi dnešních dnů a velkých otazníků týkajících se naší budoucnosti. Je upřímná, ryzí a taková bude i její výpověď, kterou vytvořila spolu se svými tanečními souputníky. 

Ocitli jsme se tam, kde po doteku zůstává jen prázdná stopa. Realita a sen se smísily dohromady. Už nerozeznáváme hranici našich těl od okolního prostoru. Něco se muselo stát. S námi, se světem, se mnou.
je ticho
po stěně stéká kapka vody
je to můj pot?
pohyb …

Snažíme se porozumět.
Nikam to ale nevede…

Idea projektu, umělecká spolupráce: Tereza Krčálová, Honza Malík
Námět, choreografie: Barbora Ptáčková
Asistentka choreografky: Simona Dejmková (6. roč.)
Hudba: Václav Chalupský
Kostýmy: Natálie Tunová (5. roč.)
Světelný design: František Fabián
Tvorba a interpretace: Magdalena Havlínová (5.roč.), Rozálie Stárová (6. roč.), Emily Jane Steele (4.roč.), Metoděj Vykydal (3.roč.)
Foto: Vojtěch Brtnický
Realizace projektu, produkce: Honza Malík & PULSAR z. s.
Koprodukce: TANEC PRAHA/PONEC-divadlo pro tanec, Praha, Terra Madoda z.s./divadlo 29, Pardubice
Za podpory: MK ČR, Hl. m. Praha, Konzervatoř Duncan centre