Medailonek Petr Tyc

Mgr. Petr Tyc

ředitel konzervatoře, klasická taneční technika

Absolvoval pražskou Taneční konzervatoř, obor klasický tanec, vystudoval choreografii na pražské Hudební akademii múzických umění, absolvoval studijní pobyt ve studiu Merce Cunninghama v New Yorku a mimo jiné workshop se zakladatelem DV8 Theatre Lloydem Newsonem.

Devět let působil jako tanečník v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka, dva roky v předním britském souboru Rambert Dance Company v Londýně. Kromě Pavla Šmoka spolupracoval s choreografy jako jsou Jiří Kylián, Gerhard Bohner, Richard Alston, Siobhan Davies, Christopher Bruce, Simone Sandroni.

Od roku 1994 působí jako nezávislý choreograf, tanečník a pedagog. Jeho díla Čtyři biblické tance a Ithaka 2.888 byla uvedena v rámci festivalu Pražské jaro, první uvedené natočila Česká televize. Za dílo To málo co vím o Sylfidách získal Cenu Sazky. Opera Pád domu Usherů v jeho režii a choreografii byla nominována na Cenu Alfréda Radoka. Kromě choreografií vytvořil několik operních a činoherních režií, například pro Národní divadlo a Státní operu v Praze, Divadlo Komedie v Praze a HaDivadlo v Brně.

Vyučoval jevištní pohyb na DAMU a moderní tanec na Taneční katedře HAMU. V roce 2000 vedl taneční soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

Řadu let se věnoval podnikání ve vzdělávání. Několik let pracoval jako PR pro Regionální muzeum v Kolíně.