Novinky z Broadstairs

Vzdělávání / 12. 5. 2019 /

Sobota 18. května

Poslední den. A celodenní výlet do Brightonu. Ráno jsme byli připraveni na vše - teplé bundy a pláštěnky jsme měli s sebou stejně jako lunch boxy od našich rodin.

 

Po cestě do Brightonu vysvitlo sluníčko. 

Okolo poledne už si zimní bundy sundali i ti nejzmrzlejší z nás (Ivana Portlová).

Čekání na vstup do Royal Pavilion si někteří z nás zpříjemnili tancem.

Jiní zdravým obědem.

Royal Pavilion byl dechberoucí.

A potom již hurá za nákupy a na pláž.

Nikdo nemůžeme uvěřit, jak rychle pobyt v Broadstairs utekl. Už nás čeká jen balení a loučení s našimi úžasnými rodinami. Štěstí, že se se všemi můžeme loučit slovy See you next time!

Pátek 17. května

Už se nám to krátí. Dnes proběhly poslední hodiny výuky.

Takto tvrdě a poctivě po celou dobu pracovala Ivana Portlová.

A takto se se svými učiteli rozloučili studenti.

Po obědě jsme vyrazili na výlet do Doveru. Samozřejmě vybaveni dostatečnými zásobami potravin.

V Doveru jsme si prohlédli podzemní tunely, ve kterých za 2. světové války sídlilo velení britské armády a řídilo obranné akce. Studenti se v rámci interkativní prohlídky podzemních prostor dozvěděli více o operaci Dynamit (evakuace spojeneckých sil z oblaženého Dunkerku) a prohlédli si vojenskou nemocnici.

Dost času zbylo i na prohlídku samotného hradu.

Večer jsme se sešli u promítání tanečního filmu The Battle. Kromě dostatečné zásoby potravin večer zpestřily komentáře odborného, všeznalého publika (našich studentů).

Čtvrtek 16. května

Dnešní den se opět vydařil a byl mimořádný. Hned po ránu domácí úkol Ivany Portlové, pak výuka a velmi náročné kávové přestávky.

Po celodenní výuce bylo samozřejmě zcela nezbytné ještě těsně před večeří doplnit živiny.

"Nech to kolovat!"

Po večeřích v rodinách jsme vyrazili na taneční představení The Knot do Marlowe Theatre v Canterbury. Cesta, při které jediným diskutovaným tématem bylo jídlo, uběhla velmi rychle. Canterbury je opravdu kouzelné.

Na pokyn Ivany Portlové většina studentů vylovila z kufrů nejlepší kousky. Moc jim to slušelo.

Představení The Knot s prvky nového cirkusu bylo vtipné a dalo studentům možnost porovnat pojetí současného tance u nás a ve Velké Británii. 

Středa 15. května večer

Máme za sebou další náročný, ale krásný den. Většina studentů strávila volný čas mezi odpolední výukou a večerní přednáškou o Británii pilným nakupováním v Primarku. Pro pocit dobře nakoupených dárků byli ochotni jít půl hodiny tam a půl hodiny zpět. Není proto divu, že na večerní přednášce jen stěží překonávali únavu. Přesto byli pozornými posluchači. Kladli zajímavé otázky a mnoho se dozvěděli. Nevyhýbali se ani palčivým otázkám současné Británie. Přednášející Peter měl pro naše studenty jenom slova chvály.

A teď už je čas udělat úkoly na zítřejší výuku. Těšíme se na zítřejší večerní představení v Canterbury.

Středa 15. května dopoledne

Dnes máme další nádherně slunečný den. A poprvé nefouká ledový vítr. Po včerejším představení jsou všichni trochu unavení, ale spokojení a připraveni se dále učit.

Ráno začalo rychlým dokončením domácího úkolu. Studenti měli zjistit od host families fakta o Británii. Ale kvůli večernímu představení úkol nestihli. Dodělali ho tedy s pomocí Google a starších spolužáků ještě před výukou. 

Na výuku pak už byli všichni dobře připraveni. Skupina 1 se zaměřila na slovní zásobu pro popis osob, skupina 2 měla velmi zajímavou hodinu zaměřenou na hudbu a hudební styly.

Všichni se poctivě snaží. Nálada je vynikající.

Úterý 14. května

Další den plný pilné práce v rámci kurzů angličtiny, ale také věnovaný přípravě večerního představení. Zkoušce se světly studenti obětovali velkou část své polední pauzy i večerního odpočinku před samotným vystoupením. Výsledek ale stál za to. Představení v choreografii Magdaleny Junkové, ale vlastně všech studentů, se moc líbilo.

Večer potom pokračoval folk dance, do kterého se zapojili i ostatní studenti college a její zaměstnanci.

Pondělí 13. května

Zdravíme z Broadstairs. Dnes už jsme měli velmi napilno. Po krátkém seznámení s kolejí začala výuka.

Po výborné svačině a ještě lepším obědě jsme vyrazili na výlet do okolí - Broadstairs, Ramsgate, Margate. A samozřejmě Primark. 

Počasí je stále velmi příznivé. Ostřílení třeťáci vzpomínají na stejný výlet loni za vydatného deště a pořizují fotografie na stejných místech, tentokrát bez deštníků.

Nálada je vynikající a energie (zatím) neschází.

Teď již studenti na sále pilně připravují zítřejší představení. Potom rychle domů na večeři a zpět do koleje na večerní vědomostní kvíz. O vše pečující zaměstnanci koleje pro nás připravili speciální kvíz zaměřený na tanec. Tak studenti trochu trnou, aby si neudělali ostudu a aby se o případných mezerách v jejich znalostech nedozvěděl Josef Bartoš.

Všichni jsou v pořádku a moc zdravíme.

Neděle 12. května

V časných ranních hodinách jsme odjížděly z temné a deštivé Prahy a po příjemném letu, při kterém jsme se skoro nebáli, jsme přistáli v nádherně slunném Londýně. Dnešní počasí se opravdu krásně vydařilo a tak jsme se po zabydlení v rodinách společně vydali k moři. Zatímco někteří z nás nesundali zimní bundy, jiní se nadšeně vrhli do chladivých vod Atlantského oceánu.

Volné odpoledne na pláži jsme zakončili společnou fotografií.

Zítra už nás čeká perné dopoledne ve školních lavicích.

Všichni jsou v pořádku. Zdravíme do Prahy i ostatních koutů České republiky!