Konzervatoř má nového ředitele

Vzdělávání / 1. 8. 2021 /

Mgr. Petr Tyc

Absolvoval pražskou Taneční konzervatoř, obor klasický tanec, vystudoval choreografii na pražské Hudební akademii múzických umění, absolvoval studijní pobyt ve studiu Merce Cunninghama v New Yorku a mimo jiné workshop se zakladatelem DV8 Theatre Lloydem Newsonem.

Devět let působil jako tanečník v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka, dva roky v předním britském souboru Rambert Dance Company v Londýně. Kromě Pavla Šmoka spolupracoval s choreografy jako jsou Jiří Kilián, Gerhard Bohner, Richard Alston, Siobhan Davies, Christopher Bruce, Simone Sandroni.

Od roku 1994 působí jako nezávislý choreograf, tanečník a pedagog. Jeho díla Čtyři biblické tance a Ithaka 2.888 byla uvedena v rámci festivalu Pražské jaro, první uvedené natočila Česká televize. Za dílo To málo co vím o Sylfidách získal Cenu Sazky. Opera Pád domu Usherů v jeho režii a choreografii byla nominována na Cenu Alfréda Radoka. Kromě choreografií vytvořil několik operních a činoherních režií, například pro Národní divadlo a Státní operu v Praze, Divadlo Komedie v Praze a HaDivadlo v Brně.

Vyučoval jevištní pohyb na DAMU a moderní tanec na Taneční katedře HAMU. V roce 2000 vedl taneční soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

Řadu let se věnoval podnikání ve vzdělávání. Několik let pracoval jako PR pro Regionální muzeum v Kolíně.