Kafka, malíK, Komárek - Insectum K.

Zajímavosti / 5. 5. 2024 /

V rámci výročí 100 let od smrti Franze Kafky realizuje tanečník, pedagog a taneční kurátor Honza Malík v tvůrčím tandemu s renomovaným režisérem Janem Komárkem projekt Guten Tag Mr. K.!, pod kterým uvede premiéru a sérii jedenácti repríz (v Africe, Asii a Evropě) tanečně-pohybového sóla Insectum K. Obsahovou linií představení je osobnost Kafky i jeho literární tvorba.

Premiéra se koná 11. 5. v programu ARé Festivalu v koncertní hale Státní filharmonie v arménském Jerevanu a reprízy budou představeny během světového turné v Gruzii (Tbilisi), Egyptě (Káhira), Řecku (Atény), Itálii (Řím a Milán), Maďarsku (Budapešť), Rakousku (Vídeň), Anglii (Londýn), Španělsku (Madrid) a Taiwanu (Taipei) ve spolupráci s Českými centry a za podpory Institutu umění a MKČR.

Toto autorské taneční dílo bude tak vedle mnoha dalších výtvarných, literárních, hudebních a divadelních počinů součástí oslav tvorby jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20.stol. Malík se ve svých téměř padesáti letech objeví po osmi letech zpět na jevišti v oceňované choreografii (Best Actor Critics Award v Rusku a nominace na Cenu za nejlepší interpretaci v ČR), jejíž vznik se datuje rokem 2007 pod názvem DeRbrouk. Nyní jde o rozvinutí a volné pokračování předchozího tvaru, tzv. prequel i sequel zároveň.