Jazykový pobyt v Hilderstone College

Vzdělávání / 8. 5. 2023 /

Po dlouhé covidové pauze se konečně podařilo realizovat intenzivní vzdělávací kurz studentů konzervatoře v jazykové škole Hilderstone College v Broadstairs v Kentu. Zkušenosti předcovidových let ukazují, že tento kurz výrazně přispívá k jazykovým dovednostem našich studentů.

V rámci pobytu čeká na studenty kromě výuky anglického jazyka také celodenní výlet do Londýna a půldenní výlet do Canterbury. 

Pro obyvatele Broadstairs mají studenti připravené představení, kterým budou reprezentovat nejen konzervatoř, ale také hlavní město Prahu, která na realizaci tohoto pobytu finančně přispěla.

Novinky z Broadstairs

Sobota 13. května: Po pátečním představení, které v Broadstairs udělalo dojem, dnes na všechny účastníky čekal Londýn. Ač předpověď počasí slibovala celodenní sluníčko, Londýn naši skupiny přivítal zataženou oblohou. To ale nikomu náladu nezkazilo. Děvčata si  Londýna odvážejí spoustu krásných zážitků.

Pátek 12. května: Dnes bylo klasické britské počasí - od rána vytrvalý déšť. Přesto si děvčata připravený program užila - dopolední výuku i odpolední výlet do Canterbury, kdy mimo jiné navštívila nově zrekonstruovanou katedrálu. 

Večer je čeká představení.

Čtvrtek 11. května: Studentky strávily další den plná hodin angličtiny a společných zážitků. Odpoledne měly zkoušku představení, které připravily pro místní z Broadstairs.

Středa 10. května: Všichni jsou spokojení, zvykají si na dlouhé hodiny ve školních lavicích. Proto si alespoň část studentek odpoledne se Zuzanou Chaabani Bubelovou udělala výlet na místní pláž. Večer se poté studentky zúčastnily kouzelnického představení.

Úterý 9. května: Celý den naše studentky pilně pracovaly v hodinách angličtiny. Večer se zúčastnili společenské akce, na které se se studenty z jiných zemí učili folk dance. Na večírku děvčata byla středem pozornosti a terčem obdivu všech netanečníků.

Pondělí 8. května večer - proběhla zkouška na chystané představení.

 

Pondělí 8. května odpoledne - Studenti společně s Petrem Tycem, Zuzanou Chaabani Budelovou a průvodcem vyrazili na poznávací procházku po Broadstrairs a okolí. Mimo jiné zavítali i na food festival a měli možnost setkat se s místím britským patriotem, pejskem Alanem.

Neděle 7. května - Počasí je nádherné. Skupina v pořádku dorazila do Broadstairs, studenti se ubytovali ve svých rodinách a seznámili se s Broadstairs.

Pondělí 8. května - Od rána probíhá jazyková výuka. Odpoledne skupinu čeká komentovaná prohlídka Broadstairs a blízkého okolí.