I cizinec může být našinec – seminář pro studenty i absolventy KDC

Vzdělávání / 1. 3. 2024 /

V březnu a dubnu pořádáme setkání a seminář s absolventkou Duncan Centre (2001) Zuzanou Ševčíkovou Vitoušovou, která po dřívější tvůrčí práci v Čechách záhy odcestovala. Teď již dlouhodobě žije a pracuje v kanadském Montrealu. Seminář připravujeme pro studenty 5. a 6. ročníku, absolventy KDC a taneční pedagogy KDC.

Úvod do Taneční/Pohybové a Drama Terapie
pátek 8. března, 13:00-14:30 úvodní setkání, představení záměru
a pátek 5. dubna, 17:00-20:00 + sobota 6. dubna, 9:30 – 12:00 seminář

Účast na semináři je zdarma.

V případě zájmu si rezervujte místo: jan.malik(zavinac)duncancentre.cz

Dozvíte se o uměleckých terapiích, a kdo je může nabízet a komu. Jak blízko je myšlenka Duncanu a KDC vzdělání taneční terapii. Po úvodním setkání poznáte některé přístupy a techniky používané v uměleckých terapiích. Zároveň vznikne prostor k teoretickému a praktickému informování se o Labanově analýze pohybu a jejího využití v taneční tvorbě i terapeutických procesech za účelem možnosti dozvědět se o možnostech uplatnění vzdělání z Duncan Centre.

Zažijete přístupy uměleckých terapií pro vlastní rozvoj. A samozřejmě vznikne příležitost ptát se a přispět do společné debaty.

Zdroje v ČR :

https://www.tanter.cz/
http://www.adcr.cz/ 

Zuzana Ševčíková - Vitoušová, MA, BC-DMT, RDT

je certifikovaná tanečně/pohybová terapeutka a drama terapeutka. Dokončila vzdělání v současném tanci a fyzioterapii v České republice, a magisterské studium v dramaterapii v kanadském Montrealu. Vzdělání v taneční terapii získala v programu Dance therapy Alternate Route training na 92Y Harkness Dance Centre v americkém New York City. Dále dokončila výcvik v dramaterapeutické metodě Developmental Transformations.

Zuzana je spoluzakladatelkou a bývalou prezidentkou Dance/Movement Therapy Association in Canada (DMTAC) a spoluzakladatelkou a členkou představenstva v Quebec Alliance of Creative

Arts Therapists. V Montrealu nyní pracuje jako umělecká terapeutka pro Lester B. Pearson school board, pro organizaci Parkinson en movement, a jako akademická poradkyně a vyučující pro National Dance Therapy Centre. 

Zdroje:

https://grandsballets.com/en/national-centre-for-dance-therapy/alternate-route/
https://www.parkinsonenmouvement.org/en/
https://www.dmtac.org/
https://www.adta.org/