1. ročník na studijním pobytu v Kutné Hoře

Vzdělávání / 15. 5. 2023 /

Za obrazem - studium 1.ročníku v galerii GASK 

I tento rok 1.ročník a pět pedagogů konzervatoře nadechovali přátelské a tvůrčí prostředí středočeské galerie současného umění, která velkorysým způsobem mladé umělce přijala. Nahlédněte do třídenního studijního prostředí v GASKu a některých hodin jako Duncan taneční technika, Improvizace, Lidový tanec jako zdroj tvorby, Tvorba i Výtvarná výchova. 

Díky místnímu Lektorskému centru byly pro konzervatoř uspořádány komentovaná prohlídka stálé expozice a výklady z pohledu historie i současnosti budovy bývalé jezuitské koleje vč. dočasného "tanečního sálu" Refektáře a také blízké architektonické perly, chrámu sv. Barbory. 

Dříve jezuitská kolej a nyní galerie současného umění GASK v Kutné Hoře se stane na tři dny "školou" pro 1. ročník. Díky dlouhodobému partnerství a vzájemnému memorandu o spolupráci zažijí nejmladší studenti hodiny tanečních technik, improvizace, tvorby (i příbuzných uměleckých oborů hudba a malba) v tvůrčím prostředí jiné umělecké instituce. Výuku povedou Dagmar Chaloupková, Petra Hauerová, Honza Malík, Lea Švejdová spolu s korepetitory Annou Štěpánovou a Václavem Chalupským. Vedle komentovaných prohlídek stálé a dočasné expozice budou mít studenti také prostor pro poznání a návštěvu chrámu sv. Barbory, přilehlých parků a historického městského jádra.   

Poděkováním konzervatoře za tuto možnost je pak představení tvorby studentů 2., 3. a 5. ročníku v programu tradiční Muzejní noci v GASKu, v pátek 19. května od 19.30. Vstup na představení je volný.