Spolupráce 5. a 6. ročníku s Jiřím Bartovancem - Kreatur

Vzdělávání / 25. 3. 2020 /

Počátkem měsíce března měli studenti pražské Konzervatoře Duncan centre jedinečnou příležitost se blíže seznámit s jednou z nejnovějších choreografií Sashy Waltz. Představení Kreatur přivezl do ČR jeden z jejích tanečníků a spolupracovníků Jiří Bartovanec. Nápad ředitelky Romany Lisnerové – dát studentům živou zkušenost se soudobými choreografiemi od světoznámých tvůrců – podpořila i umělecká rada školy, jejíž členem je právě i Jiří Bartovanec. 

Práce na Kreatur byla pro studenty další zajímavou jevištní zkušeností, která je více přiblížila reálné taneční scéně. Asistujícím pedagogem, který vedl přípravné zkoušky, byla Dora Sulženko Hoštová.  Spolupracoval také Jan Razima – student HAMU. 

Vzhledem k situaci v České republice nakonec studenti museli work-in-progress předvést již v úterý odpoledne. O to víc bylo úctyhodné, v jaké kvalitě byli za tak krátký čas představení schopni nastudovat. Provizorní světla obstaral Roman Polenka, technické zázemí poskytl Miroslav Klimeš. A na představení přišli studenti všech ročníků. Byl to jeden z jedinečných zážitků s neopakovatelnou atmosférou.