Premiéra projektu 3. ročníku "Jsem zamrzlá bouře"

středa 27. 3. 2019, 19:00
KDC, sál S1

Čekám na bouřku. V průrvě mezi spatřením blesku a uslyšením hromu vzniká iluze bezprostředního času. Pocit ztracené, neexistující, zastavené vteřiny. Objeví se jako velká mýdlová bublina a skryje mě uvnitř. Zažívám absolutní samotu. Samotu, ze které mě nikdo nemůže vyrušit a kterou ani já sám nezpochybním. Intenzivní pocit bytí ve vzduchoprázdnu. Nevím, kterou z myšlenek dřív zachytit, ke které se přilnout, kterou se nechat vést. Nechci nikomu nic říct, ale chci aby někdo věděl, co se děje.

„BYDLET V ZRCADLE, tančící muž, jsem to JÁ, je jeho tvář můj hrob, JSEM žena s jizvou na krku, která nalevo i napravo drží rozpůleného ptáka, ústa od krve, JSEM pták, který zobákem popisuje vrahovi cestu do noci, JSEM zamrzlá bouře.“

Heiner Müller: Popis obrazu

 

Již od června 2018 studenti letošního 3. ročníku pracují společně s choreografkou Kateřinou Stupeckou na projektu, na jehož konci bude stát představení "Jsem zamrzlá bouře". V létě samostatně zkoumali bouři, od září 2018 v rámci hlavního předmětu Tvorba pracovali na duetech, ze kterých od podzimu postupně vytvářejí představení. Premiéře představení bude předcházet týdenní soustředění v Broumově, který probíhá za finančního přispění Spolku rodičů.

Vstupenky na představení si rezervujte na rezervace(zavinac)duncancentre.cz.

choreografie: Kateřina Stupecká; režie: Linda Dušková; hudba: Jakub Vrbík a Tomáš Jelínek