Renata Johnová

PhDr. Renata Johnová

anglický jazyk

Vystudovala angličtinu - ruštinu, obor překladatelství a tlumočnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Po úvodní praxi převážně v mezinárodní administrativě, ať již v IKEM ve spolupracujícím středisku Světové zdravotnické organizace nebo po r. 1989 mezi jiným ve funkci administrátorky kanceláří při spolupráci s mezinárodními farmaceutickými koncerny, se rozhodla přijmout nabídku Akademického gymnázia a začala vyučovat angličtinu na střední škole.

Musela si proto doplnit vzdělání studiem psychologie a pedagogiky na své alma mater a získala též mezinárodní kvalifikaci pro výuku anglického jazyka v Hilderstone College v Broadstairs v Kentu, zařízení, s nímž spolupracovala i v následujících letech, především při přípravě studentů k Cambridgeským zkouškám FCE a CAE. Sama je též certifikovanou zkoušející FCE Cambridge exam. Dále si rozšířila svou aprobaci v programu CŽV na Pedagogické fakultě UK o výuku francouzštiny. Své jazykové znalosti nabyla převážně v přirozeném prostředí. Angličtinu v anglické střední škole, francouzštinu na stážích ve Francii při studiu podnikového managementu s výslednou kvalifikací DESS CAAE.

Má za sebou i rozsáhlou práci překladatelskou, hlavně odborných textů z oblasti umění a medicíny, ale i titulkování dokumentů a překlady pro více než stovku historických dokumentů. Řada z nich je též z prostředí Afriky, kde strávila i část svého života, a to v Ghaně a později v Nigérii. Proto také později příležitostně spolupracovala s neziskovou organizací Humanitas Afrika v Praze.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím