Milli Janatková

Mgr. Milli Neubert Janatková

hudební pedagog, třídní učitelka, Osobnostně-kulturní rozvoj

Milli Janatková je zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka přirozeně propojující žánry i umělecké obory. Vedle malby a zpěvu se od dětství věnuje hře na kytaru a později na perkuse a bicí. Hudebně vystupuje od roku 2006. V roce 2008 získala stipendium na Universidade de Évora v Portugalsku, kde studovala zpěv na Divadelní a Hudební fakultě, grafiku a portugalštinu. Milli Janatková koncertuje sólově a se svou variabilní kapelou Milli Janatková Duo – Quintet s předními jazzovými muzikanty.

V roce 2013 vydala autorské album Proměna, které získalo čtyři nominace na hudební ceny The Independent Music Awards v USA. Její hudba získala další čtyři nominace na tyto ceny v roce 2016. O rok později vyšlo nové album Mým kořenům ze stejnojmenného projektu, v němž Milli Janatková zpracovává téma odpouštění, respektu a podpory mezilidských vztahů. Projekt byl nominován na prestižní cenu Classic Prague Awards (Crossover) a zvítězil v kategorii A Capella amerických hudebních cen The Independent Music Awards v New Yorku.

Vedle hudební tvorby se Milli Janatková od dětství věnuje malbě, šití a později grafice. Vystavuje veřejně od roku 2003 na individuálních i skupinových výstavách (Paper View New York, Aukční salony Konta Bariéry aj.). Zúčastnila se Mezinárodního sympozia grafiky LINO 2008 v Galerii Klatovy / Klenová a získala několik ocenění – Čestných uznání odborné poroty za grafiku (Grafika roku Praha, Mezinárodní rokycanské bienále). Absolvovala magisterské obory Výtvarná kultura a Anglický jazyk a literatura na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Roku 2014 začala tvořit autorský projekt Klid, prosím! – soubor písní a grafik věnovaný jednotlivým částem lidského těla. Projekt otevírá téma psychosomatických potíží. Inspiruje k obnovení rovnováhy a respektu k tělu a psychice. Mezi lety 2015 – 2018 pracovala na zmíněném autorském projektu Mým kořenům, pro který vedle písní a workshopů tvořila malby z kraje předků, kam podniká pravidelné cesty. Tvoří také vlastnoručně šité kostýmy z vlastní malby.

Lektorské činnosti se věnuje od roku 2001. Příležitostně spolupracuje s přehlídkami dětského scénického tance (dílny, porota). V letech 2009-2011 vedla hudební a výtvarné dílny na ČVUT (CIPS). V letech 2010 – 2014 a od roku 2017 pedagogicky působí na Konzervatoři Duncan centre v Praze. Domluví se anglicky, portugalsky a německy. Ráda při cestování poznává svět i sebe sama.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím