Kateřina Stupecká

foto: Jan Komárek

MgA. Kateřina Stupecká

tvorba

Kateřina Stupecká absolvovala v roce 2007 taneční konzervatoř Duncan Centre. Během studia se zúčastnila studijního pobytu na Fontys Dance Academy v Nizozemí, kde působila také jako pedagog současného tance. Pedagogické činnosti se věnuje i nadále. V současné době jako lektor choreografie/tvorba na konzervatoři Duncan Centre. Vystudovala také HAMU Praha, obor choreografie a pedagogika tance. Absolvovala taneční stáž ve skupině Déja Donné (Simone Sandroni, Lenka Flory) v Itálii a ve Francii pod vedením Jeana Gaudina.

Vytvořila několik vlastních choreografií ( Like Glass, Da Capo, Prolog, Sunyata, Kašpar/též jako taneční film FAMU – supervizor David Hinton, Teorie Chaosu/též jako taneční film FAMU, Obsese ), z nichž  Da Capo získalo Cenu Jarmily Jeřábkové na Festivalu Nové Evropy  a za choreografii  Da Capo získala Kateřina Cenu Sazky za objev v tanci. Choreografie SUNYATA získala nominaci na nejlepší taneční inscenaci roku. Spolupracovala s Lindou Duškovou na divadelních představení  Nesladim , Absint, Doppler, Divadlo Disk. 

Interpretačně spolupracovala s Fabrice Ramalingom /FR/ pro taneční skupinu Nanohach, Jiří Heřman /CZ/, Yoshi Oida /JPN/, DOT504 Dance Company v choreografii Lenky Vágnerové, Teatr Novogo Fronta, dále pak Petr Forman, Matěj Forman /CZ/Divadlo bratří Formanů/Obludárium/Čarokraj, Laterna Magika v choreografii Jana Kodeta /CZ/ ad. V současné době se nadále věnuje vlastní tvorbě, spolupracuje s řadou umělců v mezioborové umělecké tvorbě a věnuje se také interpretační činnosti pro tuzemské i zahraniční produkce.