Monika Částková na workshopu Frantics dance company

Zajímavosti / 6. 1. 2019 / Monika Částková

Frantics dance company vznikla v roce 2013 v Berlíně. Ve skupině jsou mladí tanečníci, kteří za sebou mají různé taneční zkušenosti z akrobacie, hiphopu, break dance, bojového umění a sešli se na tom, že chtějí společně experimentovat a vytvářet kombinace všeho dohromady. (Frantics dance company)

Na začátku prosince 2018 jsem jela do Hamburku na workshop, který pořádali tři tanečníci ze zmíněné skupiny (Carlos Aller, Juan Tirado, Diego de la Rosa) a moc mě zajímala jejich práce propojování stylů do současné taneční techniky.

Pětihodinový trénink každý den se dvěma přestávkami na vodu byl očekávaný, jejich technika překypuje energií a sílou. Workshop obsahoval warm-up v podobě velmi živočišné kontaktní improvizace. Poté jsme se zaměřili na repertoár Frantics dance company. Hledali jsme také nový pohybový materiál formou cvičení, která byla převzatá z Hip hopu a break dance, takže pro čistě tanečníky současné taneční techniky velmi obohacující. Závěrem byla vždy volná improvizace inspirovaná vším možným okolo nás a námi samotnými, která ústila až, řekněme, v taneční rituál.

Frantics dance company bych doporučila každému tanečníkovi, který nemá strach a touží po ochutnávce něčeho tanečně komplexního a chce se vyčerpat ke štěstí 😊.