Filmový večer v rámci Podvečerů na Duncanu

čtvrtek 29. 11. 2018, 18:00 – 19:30
KDC, T2

Cost of Living je britský taneční film z roku 2004.

Režie: Lloyd Newson, zakladatel DV8 Physical Theatre

Film používá tanec, dialog, fyzické divadlo a hudbu, aby vyprávěl příběh dvou pouličních umělců a jejich interakce s ostatními umělci v přímořském městě Cromer. Film získal řadu ocenění.

Film byl natočen v typickém, staromódním a vybledlém anglickém přímořském letovisku, kde zrovna končí letní sezóna. Eddie a David jsou rozčarovaní pouliční umělci. Eddie je tvrdý, konfrontační a nebojí se bránit svou víru ve spravedlnost, respekt a čestnost. David je handicapovaný tanečník, který je tiše odhodlán nepociťovat společenské předsudky vůči němu. Série propojených scén ukazuje Eddieho a Davidovo setkání s kolegy a jinými lidmi; některá jsou neuvěřitelně tvrdá a konfrontační, jiná vzrušující - zejména kvůli jejich fyzičnosti, tanci a chování.

Vyvstávají zde otázky, jak soudíme druhé a jak se naopak hodnotíme prostřednictvím fyzických metafor. Film zpochybňuje taneční pojmy a ukazuje, jak velkým a individuálním médiem tanec může být.

Práce DV8 Physical Theatre je o rizicích - fyzických i estetických.

Jedná se o odstranění bariér mezi tancem a divadlem a především jde o jasnou a neúnavnou komunikaci myšlenek a pocitů.

DV8 vypráví příběhy prostřednictvím rozšířeného naturalistického hnutí v radikální a přesto přístupné cestě, vyhýbá se lineárnímu vyprávění a odmítá tradiční konvence baletu a moderního tance. Vítěz ceny Prix Italia, Rose d'Or a Sette.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím