Duncan slaví 30! + Simone Sandroni

pátek 11. 11. 2022, 18:00 – 21:00
Divadlo Ponec

Renomovaný italský choreograf Simone Sandroni vytvořil se studenty Konzervatoře Duncan centre zbrusu nové dílo.

Duncan slaví 30! + Simone Sandroni

Akce přinesla průřez nejnovější tvorbou studentů, dvě sóla absolventů a zbrusu nové dílo mezinárodně uznávaného choreografa Simone Sandroniho vytvořené se studenty 4. ročníku Konzervatoře Duncan centre.

Studentské práce nabídly překvapivě silný zážitek z tance a zároveň výmluvný obraz o metodě výuky tvorby v konzervatoři. Originální dílo Jitky Čechové Frankie Teardrop účastníci viděli v interpretaci autorky. Absolvovala s ním roce 2017. O rok později absolvovala Tereza Krejčová, která po čtyřech letech dalších tanečních studií v Linci obnovila své sólo Nekrytě. Vzniklo ve spolupráci s pedagogem Duncan centre, kytaristou a skladatelem Václavem Chalupským.

Představení bylo výjimečnou příležitostí vidět nové dílo tohoto vysoce ceněného choreografa evropského formátu na pražské scéně. Simone Sandroni pracoval se studenty Duncan centre už koncem 90. let a zanechal výraznou stopu nejen ve škole, ale i na české taneční scéně, když spolu s Lenkou Flory založil v Praze soubor Déjà Donné, který existuje dodnes a se kterým slavil mezinárodní úspěchy. Jejich inscenace byly uvedeny ve více než 30 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie. Od roku 2015 pak Simone Sandroni sedm let vedl taneční soubor Stadttheater Bielefeld.

foto: archiv Bayerische Staatsoper

Dále v rámci programu:

Taneční filmy studentů a absolventů KDC

  • Žaneta Musilová: All in
  • Barbora Ptáčková: Mýtina
  • Julie Kubrychtová: re.tention
  • Simona Dejmková: Ona
  • Anna Kroupová: Z matky
  • Speciální uvedení spolupráce studentů UMPRUM a KDC
    • Ateliér volného umění III (Intermédia) UMPRUM vedený Michalem Pěchoučkem: Most Inteligence