3. ročník ve Švestkově Dvoře

Vzdělávání / 10. 12. 2019 /

Rezidence 3. ročníku na Švestkově Dvoře

Švestkový Dvůr je starý statek v jihočeských Malovicích nedaleko Vodňan, jehož vznik je datován kolem roku 1868. Už 20 let je domovem členů Divadla Continuo, zázemím a zkušebnou pro jejich tvorbu. Je rezidencí pro divadelníky i umělce z jiných oborů. Je školou, je laboratoří. Od 9. do 13. prosince se stalo druhým domovem našim třeťáků, kteří s choreografkou Lenkou Knihou Bartůňkovou a s pomocí Marty Vodenkové a Michala Vodenky připravují představení Arytmie.

Výsledek čtyřměsíční práce studenti představí na premiéře 18. prosince v konzervatoři.

Pondělí 9. prosince

Všichni třeťáci v pořádku dorazili do Švestkova Dvora, a to i přes jisté komplikace, které způsobilo zaspání jedné ze studentek. 

Úterý 10. prosince, 19 hodin

Všichni třeťáci jsou v pořádku a zdraví. Po náročném dni se protahují a relaxují. Zatímco nám se po třeťácích stýská, jim po nás nikoli. 

Středa 11. prosince večer

Pobyt ve Švestkově Dvoře probíhá hladce. Dopolední zkoušení začíná až v krásných 9:30, takže všichni mají dost času i na odpočinek. Jen by mohlo být venku trochu tepleji.

Čtvrtek 12. prosince večer

Studenti mají za sebou další náročný, ale velmi tvůrčí den. Jsou zcela pohlceni prací na projektu a svět mimo Švestkový Dvůr je pro ně momentálně úplně vzdálený. Zítra je čeká první představení pro místní. A po obědě se již přesunou domů.

Nálada je skvělá a únava přiměřená.